Pumpkin Pie

Met Mister Kitchen's Pindakaas Zeezout Karamel

120 min
(30 min voorbereiding)

10-12 personen

Snack

Pumpkin Pie

120 min
(30 min voorbereiding)

10-12 personen

Snack

Met pompoen kun je zoveel meer dan alleen het opleuken van je veranda eind oktober; met pompoen maak je heerlijke soepen, salades en natuurlijk taarten. Dit recept voor pompoentaart of pumpkin pie – hoe je dit heerlijke oranje recept ook wilt noemen – is er eentje die je moet proberen. De twist in dit pompoentaart-recept is dat we hem serveren met pindakaaskaramel, natuurlijk op basis van onze Pindakaas Zeezout Karamel.

Hoe maak je een pumpkin pie?

Wij vinden het hier het makkelijkst om de bouw van je pompoentaart in drie stukken op te delen: de vulling, de bodem en de topping (de pindakaaskaramel). We leggen daarom de pompoen eerst een poosje in de oven, zodat-ie zacht kan worden. Hierna pureren we hem, waarna er na wat ingrediënten toegevoegd te hebben een heerlijk mengsel ontstaat. Na de bodem gemaakt in in de bakvorm geduwt te hebben, combineren we de twee en leggen we het in de oven. Als kers op de spreekwoordelijke, nee letterlijke taart, toppen we hem af met de zelfgemaakte pindakaaskaramel! Volg de stappen en je zult jezelf verbazen! Eet smakelijk!

Houd er rekening mee dat het deeg voor de bodem een uur moet rusten.

BEREIDINGSWIJZE

  1. Verwarm de oven op 200 °C. Bekleed een bakplaat met bakpapier. Snijd de pompoen doormidden, snijd de steel en de onderkant eraf en verwijder het vruchtvlees. Leg beide helften met de snijkant naar beneden op de bakplaat en rooster ze in de oven voor 45-60 minuten, tot de pompoen zacht is.
  2. Haal de pompoen uit de oven, snijd hem in stukken en pureer met een keukenmachine of staafmixer. Weeg 425 g af en doe dit in een kookpan. Voeg de suiker, specerijen en ½ tl zout toe en verwarm terwijl je regelmatig roert, tot de suiker is opgelost.
  3. Schep het mengsel in een kom, schenk de room erbij en roer met glad met een spatel. Roer dan één voor één de eieren erdoor.

 

Bereidingswijze bodem

  1. Snijd de boter in blokjes. Meng de bloem, suiker en ½ tl zout in een kom. Meng zo kort mogelijk de boter door het bloemmengsel, tot je een korrelige substantie hebt. Schenk het water erbij en kneed het deeg zo kort mogelijk tot een samenhangend deeg. Sla de bol deeg plat, wikkel in plasticfolie en leg minstens een uur in de koelkast.
  2. Verwarm de oven op 200 °C.
  3. Vet de bakvorm in met boter of olie. Rol het deeg op een met bloem bestoven oppervlak uit tot het groter is dan de vorm. Rol de lap deeg over de deegroller en vervolgens weer uit over de vorm. Druk het deeg tegen de randen en snijd het overhangende deeg af.
  4. Schenk de vulling in de vorm en bak de taart 15 min. Verlaag dan de temperatuur naar 175 °C en bak nog eens 30-40 minuten of tot een tandenstoker er schoon uitkomt als je hem in de vulling prikt.
  5. Laat de taart afkoelen voordat je hem aansnijdt.

 

Bereidingswijze pindakaaskaramel:

  1. Doe alle ingrediënten behalve de pindakaas in een middelgrote sauspan. Laat aan de kook komen en laat 4 min pruttelen terwijl je af en toe roert. Voeg de pindakaas toe en roer nog eens 4 min door.
  2. Serveer warm of koud over de pumpkin pie.

Delen

Facebook
Twitter
Pinterest
Email

INGREDIËNTEN

VOOR DE VULLING

Ronde rode pompoen van minimaal 1 kg

130 g suiker

1 tl kaneel

½ tl gemberpoeder

¼ tl gemalen kruidnagel

Snuf gemalen nootmuskaat

315 ml slagroom

3 eieren

VOOR DE BODEM

115 g koude boter

155 g bloem + meer om te bestuiven

½ el suiker

60 ml koud water

VOOR DE PINDAKAASKARAMEL

115 g roomboter

200 g bruine suiker

2 el witte suiker

125 ml room

1/3 pot Mister Kitchen’s Pindakaas Zeezout Karamel

VERDERE BENODIGDHEDEN

Bakplaat

Bakpapier

Lage bakvorm van 24 cm

OOK LEKKER

Pindakaas reep met pretzels

met Mister Kitchen’s American Style Peanut Butter Crunchy

Peanut Butter & Jelly French toast

met Mister Kitchen’s American Style Peanut Butter Crunchy

Appel tarte tatin met pindakaas

met Mister Kitchen’s American Style Peanut Butter Super Creamy

Vegan Tempeh BLT-Sandwich

met Mister Kitchen’s Vegan Saus Whisky Cocktail